1720
září
8
Polagraph
OBCHOD Polagraph
DESIGNÉR Hana Kotulánová
ADRESA Pekařská 34, Brno
Polagraph
Polagraph je parta nadšenců do instantní fotografie, Polaroidu a Instaxu. Mají malý obchůdek v Praze a v Brně, foťáčky prodávájí, půjčují a především na ně sami fotí.

Hana Kotulánová
Ahoj, jsem Hana a mám ráda kávu, Moravu a longboard. Nevystudovala jsem design ani výtvarku, moje práce je intuitivní a je mi zálibou. Pracuji výhradně s papírem, protože mě fascinuje jeho variabilita. Sama se za designérku nepovažuji, ale moje tvorba se tak asi dá popsat. Ráda navrhuju večírky na přání – baví mě barvy, silná výrazovost a humor a přesně to se snažím do své práce promítnout. Najdete mě pod názvem mého studia: Papírek & večírek.

Komentář designérky:
Ústředním motivem celé instalace se stává legendární fotoaparát Polaroid OneStep, přesněji jeho papírová maketa, která je zavěšená v první menší výloze. Z fotoaparátu ale místo fotky vychází pruh papíru, který představuje proces tvorby fotografie. Pruh přechází z jedné výlohy do druhé, kde se tvaruje v siluetu brněnského Petrova a mizí někam do dáli.

Proužek zároveň volně interpretuje logo značky. Motiv Petrova vyhovuje přání pořadatele a barvy vlajky města Brna, červená a bílá, se navíc přesně shodují s firemními barvami Polagraphu. Pro samotný obchod byl zásadní model fotoaparátu, který vybrali sami kluci.


Dohlasováno