1720
září
5
Oříšky na České
OBCHOD OŘÍŠKY NA ČESKÉ
DESIGNÉR Lenka Křikavová
ADRESA Česká 19, Brno
Oříšky na České
Tradice prodeje oříšků a suchých plodů trvá v rodině Marc a Starý už víc jak 15 let. Majitelé se snaží o maximálně kvalitní zboží, které si nechávají exkluzivně vozit z velkých evropských přístavů.

Lenka Křikavová
Ve své tvorbě spojuje grafický designu s ilustrací. Soustředí se zejména na dětskou ilustraci např. pro časopis Pigy. Ilustrovala několik dětských knížek a v roce 2014 se stala vítězkou soutěže Art books wanted v kategorii Nejlepší dětská kniha. A v témže roce byla součástí Mezinárodní přehlídky grafického designu – Bienále Brno. V grafickém designu se soustředí na vizuální styly menších firem. Dále svoji tvorbu propojuje s architekty a tvoří si svůj vlastní ilustrovaný projekt Huhů.

Komentář designérky:
Výloha pro Oříšky je reakcí na čistý interiér, eleganci a jednoduchost. Mým cílem je udělat prodejnu přátelštější, aby se do ní nikdo nebál vkročit, ale také poutavější, aby přilákala více zákazníků. A protože se zde prodávají přírodní produkty zvolila jsem rostlinné motivy a vyzdvihla jeden z nejprodávanějších druhů oříšků. I jeho cenu, aby každý věděl, že i on si jej může dovolit a pochutnat si na něm. Při výběru barevnosti jsem se inspirovala interiérem, aby prodejně zůstal ucelený vizuální styl a aby stále působila luxusně a výběrově. Tradá, tak vstupte do světa oříšků, sušeného ovoce a dalších dobrůtek.


Dohlasováno