1720
září
4
Hanák klenotnictví
OBCHOD Fr. Hanák klenotnictví a hodinářství
DESIGNÉR Lenka Svobodová (feat. Dita Krouželová)
ADRESA Rašínova 2, Brno
Fr. Hanák – Klenotnictví a hodinářství
Klenotnictví Fr. Hanák je tradiční brněnská rodinná prodejna švýcarských hodinek a zlatých šperků. Zakladatelem úspěšné firmy je děd současného majitele, který otevřel první hodinářství v Brně už roku 1905.

Lenka Svobodová a Dita Krouželová
Lenka Svobodová vystudovala architekturu na ČVUT v Praze a absolvovala kurz Designu interiérů na Scholastice. Často se vrací ke kořenům do rodného Kyjova, kde ráda kreslí a fotí na analog. Momentálně je součástí kreativniho tymu Qarta architektura.

Dita Krouželová vystudovala grafický design na VŠUP v Praze. Zaměřuje se na veřejný prostor (časová osa na pěší zóně v Chebu pro A69 – architekti), typografii, orientační systémy, infografiku a výstavní grafiku např. pro Národní technické muzeum v Praze.

Komentář designérek:
Zásadní bylo pracovat s prezentacemi značek, které musely ve výloze zůstat. Hlavní výzvou proto bylo popasovat se s množstvím designů cizích značek, které není možné měnit. Chtěly jsme se proto spíš soustředit na zdůraznění designu konkrétních hodinek, než přidávat grafické prvky navíc. Ústředním motivem se stala divadelní scéna se sólem pro jeden vybraný kus hodinek, která je podpořená novým osvětlením a zrcadlovou instalací.


Dohlasováno