1720
září
2
Drogerie na Orlí
OBCHOD DROGERI NA ORLÍ
DESIGNÉR Alexandra Gorgescu
ADRESA Orlí 7, Brno
Drogerie na Orlí
Původně zde byla restaurace, drogerii, která zde sídlí dodnes, založil německý obchodník v roce 1906. V roce 1990 ji převzal a zrekonstruoval Lubomír Dokoupil, jehož syn Petr jí provozuje nyní.

Alexandra Georgescu
Alexandra je spolu s Tomášem Kozelským a Viktorem Odstrčilíkem zakladatelkou architektonického studia KOGAA. První projekt studia, The Distillery - Social Reactor, vytyčil jejich zájem o celkový rozvoj a utvrdil je v tom, že budovy ovlivňují celé komunity, ekonomiku a mají zásadní vliv na prostředí.

U každého projektu myslí na jeho dopady, proto v portfoliu studia KOGAA najdete zásahy do města s cílem udržitelného rozvoje a obnovení nevyužívaných zařízení.

Komentář designérky:
Při pohledu na škálu produktů Drogerie na Orlí do očí nejvíce bila různorodost nabízených produktů: od vlasové kosmetiky přes zahradnické pesticidy až po chemické brýle. Různá grafická identita každého výrobku dávala výloze chaotický a neupravený vzhled. Proto se ústřední ideou naší nové instalace stal obsah výrobků bez vnějšího obalu. Návštěvníci budou moct nahlédnou do průhledných nádobek plných barevných kapalin – nehybných i tekoucích. A i díky práci se světlem jsme dosáhli až laboratorní estetiky.


Dohlasováno