1720
září
7
Cult of the road
OBCHOD Cult of the road
DESIGNÉR Vojtěch Čižmař
ADRESA Pekařská 32, Brno
Cult of the Road
Cult of the Road je brněnská streetwearová značka založená v roce 2013. Zprvu jako fiktivní projekt, který se postupem času plně realizoval napřed jako eshop a později (v roce 2017) i jako kamenná prodejna na ulici Pekařská. Inspirováni pohybem všeho duhu, po cestách klikatých i rovných, prašných i metaforických, na skejtu nebo v buracejícím stroji, dál se snažíme dělat kvalitní lokální brand.

Vojtěch Čižmář
Tvorbou Vojtěcha Čižmáře se prolíná pop artu a street art. Je designér, učitel výtvarky a skaut. Strávil čas na JAMU v ateliéru audiovizuální tvorby a taky na katedře výtvarné výchovy PdF MU, kde nasbíral důležité zkušenosti. Drží se hesla navrhovat věci cestou nejmenšího odporu a jednoduše jako dítě. Protože jej podle vlastních slov děti, které vede nebo učí, vždycky dokážou přesvědčit o tom, že v jednoduchosti je krása.

Komentář designéra:
Vlakem do lesů, pryč z města. Surrealistická trampská scéna laděná do oranžové, ve které se utábořila trička a čepice kluků z Cult of the Road. Všechny objekty jsou vyrobené z kašírky, což je 100% zero-waste technika recyklující staré noviny, kterým za pomocí Herkulesu můžete vdechnout až bizární rozměry a tvary. Protože díky přírodě je městský člověk živ. Přiznejte si však, kdy naposledy jste spali pod širákem?


Dohlasováno