3.6. 10.
2019

Program

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 zahájíme festival na opening party a od pátku do neděle se můžete těšit na 16 přednášek, 20 workshopů, dvě večerní fashion show a DJ sety. A když zrovna nebudete nasávat inspiraci na přednáškách českých i zahraničních designérů, můžete si projít výstavu studentských prací nebo vykoupit náš designshop. Program zveřejníme brzy!

Otevřeno: 9:00-23:00

Udržitelný doplněk z kůže
Mani leather


Sobota 5. 10.
10:00 - 13:30
WORKSHOP
1100 Kč
VÍCE

Na Brno design days budete mít příležitost vyrobit si vlastní koženou peněženku. 

Na úvod workshopu si představíme různé kůže a materiály a prolétneme aktuální témata spojená se zpracováním kůže a bude samozřejmě i prostor pro vaše otázky. Následně si ukážeme nástroje a techniky, jak s kůží pracovat. Vyberete si materiál a krok za krokem si společně vyrobíme vlastní peněženku. Nakonec doladíme detaily a výrobek nakrémujeme. Podělím se s vámi i o tipy, jak můžete o svůj nový doplněk pečovat, aby vám sloužil dlouho a vypadal stále jako nový.

Workshop bude probíhat v angličtině.

 

Jsem designérka kožených doplňků z Estonska a od roku 2015 žiji v Brně. Tento materiál jsem studovala zhruba 10 let a stal se mojí vášní. V roce 2017 jsem založil svou značku MANi Leather Studio a její koncept jsem založila na využívání odřezků kožedělných továren a zbytků produkovaných módním průmyslem, ale také na experimentování s alternativními materiály jako je například rostlinná kůže. Záměrem je vytvořit doplňky, které vám budou dobře a dlouho sloužit. A to díky výběru materiálů a technologií, který nám umožní je případně znovu rozebrat a vrátit do oběhu cirkulární ekonomiky s minimem odpadu. K vytvoření symbiózy jsou zapotřebí alespoň dva – já, která tvořím, a vy, kterým to není jedno.

Ruční výšivka
Zašívárna


Sobota 5. 10.
10:00 - 14:00
WORKSHOP
950 Kč
VÍCE

Vyzkoušejte si kombinaci ruční výšivky a tisku na oblečení!

Ruční výšivkou se v Zašívárně zabýváme již více než 3 roky a poslední dobou s ní čím dál častěji  experimentujeme. Naší oblíbenou kombinací je výšivka s ručním tiskem na oblečení (nebo jakýkoliv jiný textil).

Přineste si z domu staré oblečení nebo jiný textil, který chcete trochu ozvláštnit a my vám ho pomůžeme oživit velmi netradičním způsobem.

Naučíme vás potřebné vyšívací techniky a podělíme se s vámi o všechny tipy a triky, jak na pěknou ruční výšivku. Každý účastník dostane na workshopu svou upcyclingovou vyšívací sadu, kterou si po skončení bude moct odnést s sebou. 

Workshop je vhodný pro úplné začátečníky i pro ty, kdo už vyšívat umí a chtěli by zkusit zase něco jiného – vše vás na místě naučíme.

Vyšívat můžete na libovolný donesený textil, nebo si na místě koupit lněné povlaky na polštáře či bavlněná trička, které ušily naše vyšívací babičky.

 

V Zašívárně se zabýváme ruční výšivkou a vyšíváním – navrhujeme moderní vzory, které si člověk může s našimi vyšívacími sadami sám vyšít. Anebo může přijít na jeden z workshopů, které pořádáme. 

Pokud člověk nechce vyšívat, ale chce nějaký náš vyšívaný výrobek (nebo jakoukoliv výšivku dle vlastního návrhu), vyrobí ho pro něj naše spolupracovnice z řad starobních a invalidních důchodkyň – vyšívací babičky.

Autorský špěrk
by.Ann


Sobota 5. 10.
13:30 - 16:30
WORKSHOP
1800 Kč
VÍCE

Přeneste své nápady pomocí základních technik do jedinečného autorského šperku!

 

Tento workshop je pro všechny, kteří mají chuť tvořit, nebojí se experimentovat a rádi by nakoukli pod pokličku zlatnického řemesla. Naučíte se základní zlatnické techniky,

jako je řezání lupínkovou pilkou, ohýbání, pájení a různé povrchové úpravy kovů. Na konci workshopu si odnesete stříbrný prstýnek vyrobený dle vlastního návrhu.

A pokud vás to tak chytne, že budete chtít i sami pokračovat, můžete si na workshopu zakoupit i materiál na výrobu dalšího šperku.

 

Ako dokonalá jednoduchosť je, ako krásné a elegantné veci môžu byť, keď nie sme zapadnutý v detailoch?

Volám sa Anna Kubicová, som študentkou odboru zlatník, klenotník a zároveň tvorím šperky pod značkou by Ann. Mám rada design, ktorý dokáže osloviť svojimi tvarmi, farbami a dokonalým spracovaním. Mojim želaním je vytvárať šperky, ktoré sa budú dať nosiť každý deň a podtrhnú osobnosť každej ženy, pretože verím, že každá z nás je výnimočná.

TalksSobota 5. 10.
17:00 - 18:30
PŘEDNÁŠKA
VÍCE

Čeští i zahraniční designéři z různých oborů se podělí o své know-how. Řečníky brzy oznámíme.

 
TalksSobota 5. 10.
18:30 - 20:30
PŘEDNÁŠKA
VÍCE

Čeští i zahraniční designéři z různých oborů se podělí o své know-how. Řečníky brzy oznámíme.

 
Ben De Lange
Superimpose Architecture


Sobota 5. 10.
19:00 - 19:20
PŘEDNÁŠKA
VÍCE

Ben De Lange je spoluzakladatel mezinárodně oceňovaného studia Superimpose Architecture sídlícího v Pekingu a Šanghaji. Jejich studio je charakteristické svým přístupem založeným na spolupráci, různorodých týmech, otevřeností ke sdílení vědomostí a tím, že k designu přistupují v širším kontextu.

 
David Krátký
Wolt


Sobota 5. 10.
19:00 - 19:20
PŘEDNÁŠKA
VÍCE

Čas tráví převážně cestováním a fotkou. Žije v Praze, odkud se taky stará o marketing Woltu pro Českou republiku a Slovensko. Snaží se zaměřovat na budování zajímavých značek u nás, udržitelně a s úsměvem na tváři.

 
Fashion showSobota 5. 10.
20:30 - 22:30
FASHION SHOW
VÍCE

Stay tuned! Už brzy vám řekneme víc.

 
DJ setSobota 5. 10.
22:30 - 23:59
PÁRTY
VÍCE

Poslední večer festivalu, to se musí oslavit. Bude party, bude bar! DJs oznámíme již brzy.

 
DesignshopOff program
-
DOPROVODNÁ AKCE
VÍCE

Postaráme se o to, abyste z Brno design days neodešli s prázdnou.

 
Výstava studentských pracíOff program
-
VÝSTAVA
VÍCE

Ke zhlédnutí budou desítky projektů studentů středních a vysokých škol, které vybrala odborná porota.