3.6. 10.
2019

O festivalu

Brno, design a čtyři dny nabitého programu od 3. – 6. října 2019. Na Brno design days se už počtvrté setkají designéři z celé ČR i zahraničí, aby sdíleli své nápady i know-how a mohli přiblížili široké veřejnosti design jakožto hnací motor inovací a řady pozitivních změn. Protože design je každodenní součástí našich životů. A taky „protože Brno“.

Těšit se můžete na praktické workshopy, přednášky se zaměřením na různé oblasti designu a podnikání, fashion show a nespočet příležitostí k networkingu a inspiraci.

Celý festival se uskuteční opět v jedné z nevyužívaných brněnských budov. Už jste se s námi podívali do pasáže Jalta, hotelu Avion… Co to bude letos?

Ještě jste na Brno design nebyli?
Podívejte se, jak vypadaly minulé ročníky.
Téma 2019
RETAIL THERAPY
Když jdete po ulici kolem a míjíte jednu výlohu za druhou. Když vstoupíte do obchodu – luxusního showroomu nebo vaší oblíbené pekárny. I tady vás obklopuje design. Formuje tvář města i vaši zákaznickou zkušenost.

RETAIL.
A nutná RETAIL THERAPY.

Jak může design pomoct místním podnikům a maloobchodníkům?

Nahlédněte do myšlenek průkopníkům, kteří formují to, jak se vyvíjí maloobchod a skrze něj i charakter celého města. Hype kolem brněnských gastropodniků nebo obnova starých obchodních center nebo výroba recyklovaného nábytku pomocí 3D tisku – to všechno je retail. A o tom všem se dozvíte na letošních Brno design days.
Tým
Founder & program & partners curator
Alexandra Georgescu

Events & program
Barbara Jung

Graphic design & web
NEON STUDIO

Internship graphic designer
Milan Nguyen

Retail
Veronika Rút Nováková

Fashion
Tomáš Gál

Social networks & copywriting
Anna Kremláčková

Student exhibition
Tereza Číková

PR & media
Nikola Linhart

Architecture
KOGAA

Designshop
Jana Longaverová
Finanční partneři
Partneři